Kontakti pasūtījumiem

FitLine Proshape Amino

FitLine Proshape Amino ir neaizstājamo aminoskābju produkts paredzēts lietošanai intensīvas muskuļu slodzes laikā atjaunošanās procesiem. Īpaši piemērots sportistiem kā arī diētas laikā, jo palīdz nepazaudēt muskuļu masu.

 • Satur neaizvietojmās aminoskābes,
 • Satur visas vitālās aminoskābes (L-izoleicīnu, L-leicīnu, L-lizīnu, L-metionīnu, L-fenilalanīnu, L -treonīnu, L- triptofānu un L-valīnu),
 • Neaizstājamās aminoskābes palīdz saglabāt un veicina muskuļu masas augšanu.
 • Satur ajūrvēdas augu ekstraktu.

FitLine ProShape Amino ir diētisks produkts, izcils papildinājums katram, pie tam jau ir sadalitas L formā.

Kāpēc man būtu nepieciešams aminoskābju kompleksi?

Aminoskābju kompleksi tika radīti tāda iemesla dēļ, ka cilvēka ķermenis nevar izmantot olbaltumvielas pa tiešo. Sākumā olbaltumvielas tiek sadalītas (hidrolizētas) līdz aminoskābēm un aminoskābju grupām (peptīdi) un tikai tad šie “ķieģeļi” tiek izmantoti muskuļu olbaltumvielu atjaunošanai / sintēzei. Olbaltumi ir būtiskākā dzīvo organismu sastāvdaļa.

Jebkura proteīna pārstrādes process prasa ievērojamu enerģijas un laika patēriņu. Ikdienas situācijās cilvēkam ar to pietiek, tomēr aktīvi sportojot šis process nedod uzreiz tik vajadzīgās aminoskābes. Īpaši pēc treniņa pirmajā stundā nepieciešama efektīva atjaunošanās un/vai muskuļu masas audzēšana. Tāpēc aminoskābes vajadzīgas nekavējoši, jo pretējā gadījumā treniņš var jaukt ārā muskuļu šķiedras. Proteīnu uzņemšana tūlīt pēc sporta aktivitātēm nedod vēlamo efektu, kaut vai tāpēc, ka gremošanas process ilgst vismaz 1-2 stundas. Ja jums liekas, ka variet šo dabas procesu piemānīt un proteīnus lietot pirms treniņa, tad «ar pilnu vēderu» nepastrādāsi.

Lai atrisinātu šo problēmu, ir izveidoti aminoskābju kompleksi. Tas praktiski ir “sagremots” proteīns. Tas ātrāk un efektīvāk sniedz rezultātu.
Aminoskābes veic arī citas svarīgas funkcijas. Aminoskābju piedevu lietošana nodrošina aminoskābju piegādi asinīm veselīgā diapazona nodrošināšanai. Noteiktos apstākļos, piemēram, stresa gadījumā, to daudzums asinīs strauji samazinās, līdz ar to svarīgas vielas organismā netiks saražotas vajadzīgajā daudzumā, īstajā laikā, pareizajā vietā. Piemēram, ja smadzenēs netiek sintezēts serotonīns, stress var izraisīt depresiju.

Sazarotās ķēdes aminoskābes: valīns, izoleicīns un leicīns aktīvi veicina detoksikācijas procesus aknās. Līdz ar to ārkārtīgi liela nozīme aknu veselībā, jo šajā orgānā tiek neitralizēti 95% toksisko vielu. Cilvēkiem ar aknu mazspēju, hronisku artrītu vai traucētām ekskrēcijas funkcijām parasti ir sliktas aminoskābju rezerves. Aminoskābju piedevu lietošana ir ļoti svarīgs faktors veselības uzlabošanā. Aminoskābes piedalās visa organisma svarīgāko ķermeņa procesos. No tiem atkarīgs ne tikai spēka un muskuļu masas pieaugums, bet arī fiziskā un garīgā tonusa atjaunošana pēc treniņa, zemādas tauku katabolisms un pat smadzeņu intelektuālā aktivitāte - motivācijas stimulu avots.

Ir apmēram 20 aminoskābes, no kurām 8 ir neaizstājamas. Cilvēka ķermenī daudzas no tām tiek sintezētas aknās. Tomēr dažas no tām organismā sintezēt nevar, tāpēc cilvēkam tās obligāti jāsaņem ar uzturu. Tāpēc tās sauc par neaizvietojamām aminoskābēm.

Olbaltumvielu sintēzes process organismā notiek pastāvīgi. Gadījumā, ja trūkst vismaz viena neaizvietojamām aminoskābēm, olbaltumvielu veidošanās apstājas. Tas var izraisīt ļoti dažādas nopietnas problēmas - no gremošanas traucējumiem līdz depresijai un augšanas aizkavēšanai.

Uzturproduktu olbaltumu vērtību nosaka neaizstājamo aminoskābju attecības tajos. Vērtīgāki ir olbaltumi, kuros ir visas neaizstājamās aminoskābes pietiekamā daudzumā noteiktās attecībās. Šajā ziņā augu izcelsmes olbaltumi ir mazvērtīgāki par dzīvnieku izcelsmes olbaltumiem.

Olbaltumvielu deficīta apstākļos bērniem palēninās garīgā un fiziskā attīstība. Tropu zemēs novērota uztura olbaltuma un enerģijas deficīta radītas slimības – kvašiorkors, galvenokārt bērniem un pusaudžiem, kas izpaužas ar augšanas un attīstības traucējumiem, muskuļu vājumu, apātiju, asiņu olbaltuma samazināšanos, tauku izgulsnēšanos aknās, mazasinību, ādas iekaisumiem, caureju. Pieaugušiem olbaltuma deficīta dēļ rodas muskuļu vājums, miegainība, samazinās spējas pretoties infekcijām.

Izšķir šādas aminoskābju grupas:

 • Aromātiskās aminoskābes (fenilalanīns, tirozīns, triptofāns); 
 • Bāziskās aminoskābes (lizīns);
 • Sazarotās virknes aminoskābes (izoleicīns, leicīns, valīns);
 • Sēru saturošās (metionīns, cisteīns);
 • Pārējās aminoskābes (treonīns).

Proteīni ir olbaltumi, kas sastāv tikai no aminoskābēm.
Proteīdi ir olbaltumi, kuru molekulā bez aminoskābēm ietilpst arī citas vielas, kas nav olbaltumi, piemēram ogļhidrāti, lipīdi, nukleīnskābes.

No proteīniem un proteīdiem veidojas:

 • Fermenti jeb enzīmi;
 • Hormoni;
 • Balsta olbaltumi (kolagēns, elastīns, keratīns);
 • Struktūras proteīni (aktīns, miozīns muskuļaudos);
 • Plazmas proteīni (albumīni);
 • Transporta proteīdi (hemoglobīns);
 • Antivielas;
 • Asins recēšanas faktori;
 • Antigēni (asinsgrupu antigēni);
 • Rezerves proteīni (galvenokārt aknās, liesā, muskulatūrā).

Olbaltumi tiek izmantoti enerģijas iegūšanai! Olbaltumi paaugstina vielmaiņu 3-4 reizes vairāk un 2-3 reizes ilgāk nekā uztura tauki vai ogļhidrāti.

AKTĪVO SASTĀVDAĻU ĪPAŠĪBAS:

LEICĪNS ir būtiska aminoskābe, kas pieder pie vienas no trim sazarotajām aminoskābēm. Kopīgi darbojoties, tā aizsargā muskuļu audus un ir enerģijas avots, kā arī veicina kaulu, ādas, muskuļu atjaunošanu, tāpēc to lietošana bieži tiek ieteikta atveseļošanās periodā pēc traumām un operācijām. Leicīns arī nedaudz pazemina cukura līmeni asinīs un stimulē augšanas hormona izdalīšanos.

VALĪNS ir būtiska sazarotās ķēdes aminoskābe, kurai ir stimulējoša iedarbība, kas ir viens no galvenajiem komponentiem ķermeņa audu augšanā un sintēzē. Valīns ir nepieciešams muskuļu metabolismam, bojāto audu atjaunošanai.

IZOLEICĪNS ir būtiska sazarotas ķēdes aminoskābe, kas nepieciešama hemoglobīna sintēzei. Stabilizē un regulē arī cukura līmeni asinīs, kā arī piedalās enerģijas piegādes procesā. Izoleicīna metabolisms notiek muskuļu audos. Izoleicīns ir viena no trim sazarotās ķēdes aminoskābēm. Šīs aminoskābes ir ļoti nepieciešamas sportistiem, jo tās palielina izturību un veicina muskuļu audu atjaunošanu. Izoleicīns ir nepieciešams daudzām garīgām slimībām; šīs aminoskābes deficīts noved pie hipoglikēmijai līdzīgu simptomu parādīšanās.

3 neaizvietojamās sazarotās ķēdes aminoskābes: leicīns, izoleicīns un valīns ir galvenais materiāls jaunu muskuļu veidošanai. Šīs neaizvietojamās aminoskābes veido 35% no visām aminoskābēm muskuļos un tās ieņem nozīmīgu vietu anabolisma un atveseļošanās procesos, tām ir antikataboliska iedarbība. Šīs aminoskābes nevar sintezēt organismā, tāpēc cilvēks tās var saņemt tikai ar pārtiku un īpašām piedevām. Tās atšķiras no pārējām aminoskābēm ar to, ka, pirmkārt, tiek metabolizētas muskuļos, tās var uzskatīta par galveno muskuļu “degvielu”, kas uzlabo sportisko sniegumu, uzlabo veselību.

LIZĪNS ir neaizstājama aminoskābe, kas ir gandrīz jebkura olbaltumvielu sastāvdaļā. Lizīns ir nepieciešams normālai kaulu veidošanai un bērnu augšanai, tas veicina kalcija uzsūkšanos un normāla slāpekļa metabolisma uzturēšanu pieaugušajiem. Lizīns ir iesaistīts antivielu, hormonu, fermentu sintēzē, kolagēna veidošanā un audu atjaunošanā. To lieto atveseļošanās periodā pēc operācijām un sporta traumām. Lizīns pazemina triglicerīdus. Šai aminoskābei ir pretvīrusu iedarbība, īpaši atttecībā uz vīrusiem, kas izraisa herpes un akūtas elpceļu infekcijas. Vīrusu slimību gadījumā ieteicams lietot piedevas, kas satur lizīnu kombinācijā ar vitamīnu C un bioflavonoīdiem. Šīs neaizvietojamās aminoskābes deficīts var izraisīt anēmiju, acs ābola asiņošanu, enzīmu traucējumus, aizkaitināmību, nogurumu, vājumu, sliktu apetīti, augšanas aizturi un svara zudumu, kā arī reproduktīvās sistēmas traucējumus.

FENILALĪNS ir neaizvietojamā aminoskābe. Šī aminoskābe ietekmē garastāvokli, samazina sāpes, uzlabo atmiņu un mācīšanās spējas, kā arī nomāc apetīti. Fenilalanīnu lieto artrīta, depresijas, sāpīgu periodu, migrēnas, aptaukošanās, Parkinsona slimības un šizofrēnijas ārstēšanai.

TREONĪNS ir neaizvietojamā aminoskābe, kas palīdz uzturēt normālu olbaltumvielu metabolismu organismā. Svarīga sastāvdaļa purīnu sintēzē, kas, savukārt, noārda urīnvielu, ir olbaltumvielu sintēzes blakusprodukts. Tas ir svarīgi kolagēna un elastīna sintēzei, palīdz aknām un piedalās metabolismā. Treonīns ir atrodams sirdī, centrālajā nervu sistēmā, skeleta muskuļos un novērš tauku nogulsnēšanos aknās. Šī aminoskābe stimulē imūnsistēmu, jo tā veicina antivielu veidošanos.

METIONĪNS ir neaizvietojamā aminoskābe, kas palīdz pārstrādāt taukus, novēršot to nogulsnēšanos aknās un artēriju sienās. Taurīna un cisteīna sintēze ir atkarīga no metionīna daudzuma organismā. Šī aminoskābe veicina gremošanu, nodrošina detoksikācijas procesus, galvenokārt toksisko metālu neitralizēšanu, samazina muskuļu vājumu, aizsargā pret radiāciju, ir noderīga osteoporozes un ķīmisku alerģiju gadījumos. Metionīnu lieto reimatoīdā artrīta un grūtniecības toksikozes ārstēšanā. Metionīnam ir izteikta antioksidanta iedarbība, jo tas ir labs sēra avots, kas inaktīvē brīvos radikāļus. Metionīnu lieto Gilberta sindromam, aknu darbības traucējumiem. Tas ir nepieciešams arī nukleīnskābju, kolagēna un daudzu citu olbaltumvielu sintēzei, iedarbojas uz matu folikulām un atbalsta matu augšanu. Tas ir noderīgi sievietēm, kuras lieto hormonālos kontracepcijas līdzekļus. Metionīns pazemina histamīna līmeni organismā, un tas var būt noderīgs alerģijām, ja tiek palielināts histamīna daudzums. Metionīns organismā nonāk cisteīnā, kas ir glutationa priekštecis.

TRIPTOFĀNS ir neaizvietojamā aminoskābe, ko smadzenes izmanto kopā ar vitamīnu B6, niacīnu un magniju, lai iegūtu serotonīnu, kas ir viens no vissvarīgākajiem neirotransmiteriem, savukārt serotonīns ir melatonīna priekštecis, kas regulē ikdienas ciklu (dienu-nakti). Triptofānu lieto bezmiega, depresijas un garastāvokļa stabilizēšanai. Tas palīdz ar hiperaktivitātes traucējumiem bērniem, to lieto sirds slimībām, lai kontrolētu ķermeņa svaru, samazinātu apetīti, kā arī palielinātu augšanas hormona izdalīšanos. Palīdz pret migrēnas lēkmēm, palīdz mazināt nikotīna kaitīgo iedarbību. Triptofāna un magnija deficīts var palielināt koronāro artēriju spazmas. Triptofāns - dabisks relaksants, palīdz cīnīties ar bezmiegu, izraisot normālu miegu, palīdz cīnīties ar trauksmi un depresiju un stiprina imūnsistēmu.

LIETOŠANA: Dienas laikā 6 kapsulas izdzert ar pietiekami daudz šķidruma.

TILPUMS: 114,7 g (180 kapsulas pa 0,64 g)

SPORTISTIEM: 3 kapsulas pirms treniņa, 3 kapsulas pēc treniņa. Labākām atjaunošanās iedarbībai rekomendējam arī FitLine Restorate pirms gulētiešanas.

SASTĀVS: 

SASTĀVDAĻAS: L-leicīns (15,84%), L-valīns (13,41%), L-izoleicīns (11,96%), L-lizīns (11,55%), L-fenilalanīns (10,42%), L-treonīns (8,97%), L-metionīns (5,66%), L-triptofāns (2,99%)


PRODUKTS VEIDOTS, IZMANTOJOT PATENTĒTAS TEHNOLOĢIJAS! PREMIUM KVALITĀTE!

Unikāla Uzturvielu transporta koncepcija (Nutrients Transportation Conception NTC®) un MicroSolve® Tehnoloģija, kas nogādā uzturvielas ar augstu biopieejamību šūnu līmenī. Ekskluzīvs tikai PM International.

Produkts atbilst GMP® (Good manufacturing practice) = Labas ražošanas praksei. 

Iekļauts Ķelnes Sarakstā.

Produkts pakļauts patstāvīgai un neatkarīgai Elab Analytics GmbH kontrolei.

ProShape Amino etiķete pdf

Pirkumu grozs